6 sty 2014

Starszy Pan i jego marzenia

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czy człowiek czuje, że jego czas dobiega końca?
A może sami tego końca wyczekujemy ? Jakakolwiek byłaby odpowiedź, warto zainwestować w marzenia.Pewien sześćdziesięciolatek, któregoś dnia stwierdził, że przyszedł w końcu czas, żeby spełnić swoje marzenia. Z reguły nie brał urlopów i oddawał się pilnie służbowym obowiązkom , spędzając długie dni w pracy. Dlaczego właśnie teraz, z dnia na dzień, uznał, że chce zrobić, to o czym od dawna marzył?

Nad ranem przed wyjazdem w góry, na który wybierali się wspólnie z żoną, mężczyzna zapragnął mieć nowe, lepsze, ale i dużo droższe narty. Powiedział więc - "kupię sobie lepsze narty, będą one ostatnimi, jakie kupie w życiu." Wszystko szło pięknie, spełniał swoje marzenia. Kupił sobie nawet  upragnione czarne Porsche, o którym marzył przez tyle lat. Użył tych samych słów, które wypowiedział przy zakupie nart.- "te Porsche będzie ostatnie, jakie sobie kupię". Ów mężczyzna marzył, żeby  tym samochodem przejechać przez Autostradę Słońca, lecz los przestał się do niego uśmiechać.

Opuściła go żona, a on  zaczął brać dni wolne od pracy. Znajomi dowiedzieli się, że zachorował na nowotwór, a jego stan się pogarsza. W  święta karetka zabrała go do szpitala.
Czy te kupione zimą narty, faktycznie były ostatnimi...?

Powiedzenie "Raz pod wozem, raz na wozie" jest tutaj całkowicie na miejscu. Zastanów się czy chcesz zacząć spełniać swoje marzenia teraz, czy płakać, że nie udało ci się przejechać swoją Autostradą Słońca.

Już teraz wyciągnij z kredensu , swoją piękną porcelanę, która kurzy się czekając na specjalną okazję. Taka przecież może się nigdy nie nadarzyć... Zaparz swoją ulubioną herbatę, usiądź przed kominkiem i ciesz się chwilą.


ściskam, Malina
Bloglovin
Facebook  

NOWOŚĆ! Już teraz możesz obserwować mnie na
INSTAGRAMIE! *klik*
(To wielka radość,
gdy mogę obserwować jak Wasze grono się powiększa!
Aż przywraca to człowiekowi wiarę w siebie. dziękuję:*)

12 komentarzy :

 1. Porcelany co prawda nie mam, ale 'chwytam chwile' :)

  OdpowiedzUsuń
 2. swietny wpis, dałaś mi do zrozumienia że wszystko trzeba używać, a nie tylko te rzeczy które lubimy .... i trzeba wyciągnąć tą porcelanę :) pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie nasz koniec. Przeżyłam takie kilka razy w życiu. Pierwszy raz po urodzeniu starszej córki. Zawsze sobie dużo obiecuję a mało spełniam. Przekroczyłam półwiecze i myślę że czas najwyższy zacząć naprawdę myśleć o spełnianiu marzeń. :) Porcelanę używam non stop, dużo tego nie mam. :))

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem czy człowiek wie,że dobiega jego koniec. Życie jest tak kruche i niesprawiedliwe, przekonałam się o tym w 2013 roku bardzo boleśnie

  OdpowiedzUsuń
 5. piękny post to prawda.....trzeba myśleć o sobie, swoich marzeniach i je realizować :)
  szkoda,że człowiek kiedyś odchodzi...

  OdpowiedzUsuń
 6. hm, też tak myślę, musimy chwytać chwile, spełniać marzenia, ile tylko się da, żeby zdążyć! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z Tobą. Tuż przed świętami niestety życie zakończyło się dla jednego z członków mojej rodziny. Właśnie wtedy uświadomiłam sobie to samo, o czym Ty piszesz w tym poście. Nasze życie jest TAK KRUCHE, że powinniśmy teraz właśnie robić (w miarę możliwości i rozsądku oczywiście) to o czym marzymy.
  ściskam !

  OdpowiedzUsuń
 8. jak pięknie to wszystko jest ujęte....Z reguły z wszystkim czekamy na POTEM,a nawet nie zdajemy sobie sprawy,że za minutę to "POTEM" może być już nie do zrealizowania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety tez tak mam z wieloma rzeczami " jak będzie okazja". Często, wiem, że to głupie kupie sobie nowy ciuch ( modny, aktualnie najnowszy trend) ale oczywiście, składam i układam i chowam do szafy. założę na okazję bo przecież do pracy to szkoda, do sklepu tez. Potem leży leży i jego czas mija. eh

  OdpowiedzUsuń
 10. Beautiful Pic!!

  FOLLOW ME
  http://rimanerenellamemoria.blogspot.de
  https://www.facebook.com/Rimanerenellamemoria
  http://instagram.com/rimanerenellamemoria

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudownie opisane. Warto sobie czasem zdac sprawę z przemijania i przeżywac życie jak najpiękniej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie napisane. Dlatego ja zamierzam zacząć spełniać swoje marzenia już w tym roku. Nigdy nie wiadomo czy zdążymy z naszymi marzeniami, czy los nie planuje dla nas czegoś innego.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się opinią na temat tego artykułu. Albo zostań na dłużej i obserwuj bloga.